Prawidłowe derkowanie

Obecnie każdy sklep posiada bogaty asortyment derek, znajdziemy tam derki w dowolny kolorze, rozmiarze i wykonane z różnych materiałów. Dzięki tak dużej różnorodności możemy chronić naszego koń nie zależnie od pory roku i temperatury. A przy odpowiednio dobranej derce koń czuje się komfortowo i możemy zaoszczędzić na paszy, bo koń już nie traci tyle energii. Jak wybrać odpowiednie derki?

Pamiętajmy żeby przed zakupem zmierzyć odpowiednio naszego konia. Derki dla konia musi być odpowiednio dopasowana do niego. Nie możemy kupić derki która jest za duża lub za mała, ponieważ nie będzie ona spełniać swojej roli a nawet będzie przeszkadzać lub zjeżdżać z konia. Większość sklepów oferuję możliwość przymierzenia derki, ale należy pamiętać, że musimy oddać derkę czystą bez zabrudzeń. Najlepiej na konia jest narzucić jakieś prześcieradło lub starą cienką derkę bawełnianą i dopiero założyć nową. Przykładem sklepów gdzie możemy wymienić derkę jest sklep jeździecki Na Koń lub Konik.com.pl.

Po za odpowiednim rozmiarem warto zwrócić uwagę na zapięcia. Jak wszędzie możemy zauważyć gorsze i lepsze sprzączki. I tu nie trzeba być specjalistą by zauważyć różnice w gorszej i lepszym zapięciu. Więc warto tu dołożyć trochę więcej pieniędzy by kupić derkę z lepszymi zapięciami bo taka posłuży nam o wiele dłużej.

Każdy producent lubi chwalić się nowymi technologiami, dlatego też w derkach możemy znaleźć wiele różnych rozwiązań, o których warto wiedzieć. Przykładowymi są np. warstwy wchłaniające wodę, aby woda nie przenikała przez derkę czy aluminiowe podkłady aby ciepło wytwarzane przez konia zostało pod nią. Dlatego warto przed zakupem dokładnie poczytać o interesującej nas derce i zmierzyć odpowiednio konia.